Kommentaarid (3)

Pink Valve Nõlvakule

60 aastat armastatud tööd

21.novembril kinnitas vallavanem Rauno Võrno taaskord ühe väärika sildi Roelas Juhkami kivi juures olevale pingile.

Hando Runnel on öelnud: "Kiri algab kirikust, rahvas algab raamatust." Raamatute koduks on raamatukogu. Roela Raamatukogu saab loetud kuude pärast 120 aastaseks. Sellest 60 aastat kandis meie raamatute kodu eest hoolt  Valve Nõlvak.

Selline auväärne töötatud aastate number räägib iseenda eest. Sõltumata kõikvõimalikest keerulistest aegadest, lõpututest käskude, korralduste, keeldude, soovituste ….. jadast, jäi Valve ikka raamatute koju perenaiseks. Pidas korda ja järge. Jõudis nende aastate jooksul mitmeid kordi koos raamatutega kolida, kokku ja lahti pakkida, vedada kastidega, autoga, isegi aiakäruga. Uskumatuid aegu on olnud.

Erakordne armastus valitud töö ja raamatute vastu, oskus näha ilu nii suurtes kui väikestes asjades, aitas Valve üle kõigist aegadest.

Hiljuti rääkis Valve möödaminnes imearmsa loo. Juhtus see nii 20 aastat tagasi, kui raamatukogu asus juba praeguses kohas, Roela koolimajas. Ühtäkki hüppas uksest sisse ärritunud koolipoiss, selline naga vanune algklasside laps. Käitus päris halvasti ja kippus asju laualt maha lükkama. Poiss oli selgelt otsustanud, et kool on halb ja õpetajad on halvad ja üldse, häid asju nagu polegi. Lõpuks, kui Valve poisiga ikka kuidagi jutule sai, selgus tõsiasi, et lapsel oli kõht tühi lihtsalt. Nii võttis Valve enda lõunaleiva, tegi poisiga pooleks, istusid ja sõid koos ära. Poiss rahunes ja jooksis õige pea kooli poole tagasi – lugu ununes selles kohas. Kuid aastaid hiljem, ühel maikuu päeval, kui Valve raamatukogust koju jalutas, tuli talle kooli metsa vahel vastu üks noor mees. Valve teda ei tundnud. Kuid noormees Valvet tundis. Näpus olid sellel mehel mingil põhjusel nartsissid ja veidike nn seletatud meeleolus. Jõudnud Valvega kohakuti, mees peatus ja küsis: „Kas te mäletate, kuidas ma teie lõunaleiva ära sõin?“ ja kinkis lilled Valvele. Ülimalt armas lugu. Valve ei tea tänaseni, kes see poiss oli, kuid see tunne on endiselt alles.

Tänud Valve Nõlvakule töötatud aastate eest raamatute kodus.

Pink on Vinni Valla ja rõõm ikka meie poolt.


Lisa kommentaar

Email again:
Kommentaarid (3)
xljazZEiUsFqvpr xudGAKPZcq · 22. jaanuar 2021
AMlOQYiae MYKXTquDm · 22. jaanuar 2021
bkcUuYIME LCqNOdrVSUoTl · 3. märts 2021