Kommenteeri

KOOSTAMISEL ON VIIES JA VIIMANE "MINU KODU LUGU"

Raamatusse on koondatud 10 isiku- ja 3 perelugu. Kolm lugu jutustavad tunnustud õpetajatest Alma Allikast, Aino Kuusemetsast ning Helgi Moorist. Huvipakkuvad on kolm järgmist peatükki, kus on juttu kolmest suguvõsast.

Kahe inimese, Salme Reineri ja Matti Merede katsumusi oma pika elutee jooksul peaksid küll kõik lugema. Lühike lugu on omaaegsest sõja- ja tööveteranist Eino Igost. Silver Põllu on kirjutanud oma kunstihuvilisest vanaemast Emilie Põllust ning Rasivere poiss Hendrik Vanari on uurinud oma suguvõsa kolme põlvkonna lapsi. Lugupidamist väärivad Toomas Moor Ja Leonhard Jürgenson, kes olid ühed esimestest oma talude taastajatest. See on väga lühike tutvustus raamatu sisust, kuigi raamat ise on viiest üks mahukamaid.
Täname kõiki, kes on meie eelnevate raamatute trükkimist toetanud ning samas loodame ka toetust ilmuvale raamatule. Oma annetusi saate teha sularahas raamatukogus või ülekandega MTÜ Roela Kodukant selleks avatud kontole numbriga EE572200221030479529 märksõna „Raamat"
Veidi suvel ilmunud neljandast raamatust, mis peaks huvi pakkuma eriti laiale rahvahulgale. On ju raamatus kirjutatud Vinni valla saamis- ja eduloost, eakamatele inimestele peaks huvi pakkuma endiste kolhooside, Kingissepa ja Murrangu sünd ja kadumine, Roela sovhoosi pikaajaline eksisteerimine, tema laialilagundamine ja selle tagajärjed. Läbi reformide tekkisid mitmed väiksemad ettevõtted ja mittetulundusühingud. Mõned edukamad neist- Roela Rahva Maja, Roela Noortemaja,, maanaisteselts Mai, puudega inimeste ühendus Johanna, MTÜ Roela Kodukant, Roela Tuletõrjeselts- neist kõigist on juttu neljandas raamatus.
Raamat on saadaval Roela Raamatukogus ja Roela Rahva Majas.
Ilusat sügist ja mõnusaid hetki koos raamatuga!


Kärt Põllu
MTÜ Roela Kodukant

Lisa kommentaar

Email again: