Filtreeri postitusi

Pink armastatud arstile Tõnis Nurgale

7. novembril kinnitas vallavanem Rauno Võrno sildi pingile, mis on sügav kummardus ja tänu kauaaegsele Roela arstile, Vinni Valla ja kogukonna poolt. Sellel päeval tähistas Tõnis 70 sünnipäeva.

Oli 1977. aasta 1 august, kui värskelt ülikooli lõpetanud noor arst sattus Roelasse, et alustada  oma esimeses töökohas. Roela rahva õnneks ja rõõmuks jäi see tema ainukeseks töökohaks. 35 aastat ühtejärge.

On ilmselgelt võimatu püüda neid aastaid kuidagi lühidalt kokku võtta. Sinna mahub arstivisiite nii suuskadega läbi metsa - süstlad ja ravimid seljakotis kolksumas, või sõitu linttraktoriga üle lumevälja haige juurde. Tõnis oli üks esimesi arste, kes ühines Eesti Geenivaramu projektiga ja hakkas olematust vabast ajast Roela kandi inimeste andmeid geenivaramusse koguma.

Tõnise suur hobi on olnud fotograafia. Ta on jäädvustanud hulgaliselt küla ja kogukonna ettevõtmisi igal ajaperioodil. Tänasel päeval on tema juures justkui meie kandi fotode mälupank. Ikka leiab Tõnise abil küsimustele vastused.

Tõnis on pärit meditsiinitöötajate perekonnast, kus kasvas kolm poega. Ema ja isa olid mõlemad farmatseudid, samal alal on täna tegev üks vendadest, teine vend tegeleb hingehoiuga. Tõnise tütar õppis meditsiinikoolis ja töötab õena. Nurkade peres pole „karu kellegi kõrvale astunud“. Klaver ja akordion olid Tõnisele sama tuttavad, kui süstal ja vererõhuaparaat. Rahvamaja lauljate rivis on Tõnis olnud läbi aegade, ka täna laulab meesansamblis.

35 aastat istusid inimesed dr. Nurga ukse taga pingil, erinevate murede ja hirmudega, haiguste ja vaevadega. Nüüd võib rahulikult Tõnise pingil istuda, pole vaja muretseda – süsti ei tehta, rõhku ei mõõdeta, diagnoosi ei tule. Võib lihtsalt puhata ja rõõmu tunda, et Tõnis meie kanti sattus ja jäi ja olemas on.

Tänud vallale pingi eest


Loe lisaks

Roela Ajaloopäev 2019

16. novembril tähistas MTÜ Roela Kodukant 15. sünnipäeva - tegime seda ikka ühiselt, nagu meil kombeks. 
Loe lisaks

Arhiiv